Matkakompassi valimine

 Kuidas matkakompassi valida?

Kompassi ostes tuleks tähelepanu pöörata mitmele detailile. Matkal olles on hea, kui plaatkompassi alusele on kantud näiteks topo kaartide mõõtkava skaalad. Tihti on palju abi ka kompassi alusplaadi põhjal asetsevatest kummipadjanditest, mis aitavad vähendada kompassi libisemist kiletatud kaardil. Võib juhtuda, et kaasas oleva kaardi mõned kirjad on liiga väiksed ja seetõttu halvasti loetavad. Sel juhul on kompassi küljes olev luup igati asja eest.
GPS.EE e – poes on esindatud pojalik ja korralik valik kvaliteetseid kompasse Rootsi brändilt SILVA.

Kompasside valiku leiad siit: KOMPASSID

 

Plaatkompass Expedition

matkakompass Silva Matkakompass

Talvel külma ilmaga on hea, kui kompassi pööratav nõelakarp on suuremate nukkidega. Nii on kinnastega asimuudiskaalat kergem keerata. Pimedal ajal matkates võib osutuda vajalikuks, et skaala numbrid, magnetnõel ja olulisemad märgendid helendaksid (luminestseeriksid).

plaatkompass Silva

plaatkompass

Tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise Maa laiuskraadi tsooni jaoks kompass on tehtud. Magneetilise inklisatsiooni ehk magnetilise kalde tõttu on kompassinõel balansseeritud piirkondade järgi ja sobib kasutada vaid selles kindlas maakeratsoonis. Kõige ulatuslikum tsoon kannab numbrit 1, siia kuulub ka Eesti.

Silva kompassid võimaldavad kasutamist igas maakeratsoonis.